Just Breathe: Gilbert en Unitron verenigen hun expertise

Het ontwerpen en ontwikkelen van een slim en geavanceerd inhalatieapparaat

Just Breathe: Gilbert en Unitron verenigen hun expertise

Innovatieve inhalatietechnologieën bieden nieuwe mogelijkheden binnen de bestaande zorgpaden voor luchtwegaandoeningen. Door slimme technologieën te integreren in een gebruiksvriendelijk inhalatieapparaat kan medicatie efficiënter en nauwkeuriger worden toegediend aan de longen. Deze geavanceerde apparaten kunnen een verschuiving van behandelingen (die momenteel vaak in ziekenhuizen worden toegediend) naar thuiszorg mogelijk maken. Dit is met name relevant voor therapieën die worden gebruikt bij patiënten met taaislijmziekte (CF). Bovendien kunnen zorgverleners met een slim inhalatiesysteem de therapietrouw in de gaten houden, wat de druk op de gezondheidszorg kan helpen verminderen.

Het 'Just Breathe'-project: Een samenwerking tussen Unitron Systems en Gilbert Innovation

Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door financiële steun van de Europese Unie, met een toegekende subsidie binnen het OPZuid 2021-2027 programma.

Als onderdeel van het “Just Breathe” project bundelen Unitron Systems en Gilbert Innovation hun krachten om een geavanceerd slim inhalatieapparaat (TRL 7) te ontwerpen en te ontwikkelen voor de behandeling van verschillende longaandoeningen. Gilbert’s gepatenteerde electrospray technologie wordt geïntegreerd in het apparaat om effectieve verneveling en gerichte toediening van medicijnen op de juiste plaatsen in de longen mogelijk te maken. Slimme softwarefuncties zullen het mogelijk maken om de therapietrouw te controleren, waardoor er mogelijk minder doktersbezoeken nodig zijn. Deze ontwikkeling zal naar verwachting aanzienlijke voordelen opleveren voor patiënten, zorgverleners en de gezondheidszorg in het algemeen.

Zodra het apparaat klaar is voor CE-markering, zal het consortium beginnen met de ontwikkeling van een eerste combinatie van medicijnen en apparaten op maat voor de behandeling van taaislijmziekte. Dit omvat vervangbare medicijnreservoirs die ontworpen zijn voor de individuele medicatie van elke patiënt. Duurzaamheid is ook een prioriteit: het consortium streeft naar een circulair ontwerp om de koolstofvoetafdruk van de gezondheidszorgsector te helpen minimaliseren.

De rol van Gilbert in het project is cruciaal vanwege hun uitgebreide expertise in elektrospraytechnologie en formulering van geneesmiddelen voor de longen. In de afgelopen jaren hebben ze deze technologie verder ontwikkeld en in dit project zullen ze zich richten op het ontwikkelen van een spuitkop met meerdere spuitmonden en het creëren van specifieke formuleringen voor het apparaat.

Unitron is verantwoordelijk voor het ontwerp en de ontwikkeling van de slimme inhalator. Met hun uitgebreide ervaring in de productie van medische producten en gevestigde reputatie in de industrie spelen zij een sleutelrol in de ontwikkeling van het prototype.

Beide partners zijn gevestigd in het zuiden van Nederland. Dit project versterkt de lokale economie en kennisinfrastructuur en versterkt niet alleen de concurrentiepositie van de deelnemende bedrijven, maar ook die van de regio als hub voor veelbelovende en impactvolle medische innovaties.

Innovencio is binnen dit project betrokken als subsidie adviseur.

Dank je wel en succes!

Mocht de download niet automatisch starten, dan kun je hem hier downloaden.

Vul het formulier in en download gratis

Wat zit erin?